BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Jak zdrowie wpływa na zdolność zapamiętywania?

Poruszając kwestię nauki przed sesją powinniśmy zasugerować wszystkim studentom jedno: aby systematycznie się uczyli w trakcie semestru, a wtedy nie będą mieli żadnego problemu z nauką w trakcie sesji. Sami jednak jeszcze niedawno studiowaliśmy i dobrze wiemy, jak to jest. Rzadko kiedy się chce poświęcać czas na naukę w październiku, czy w listopadzie, dlatego wszystko się zwala na raz w lutym, gdy pierwsze egzaminy za pasem. dlatego zamiast przekonywać do systematycznej nauki, co zapewne jest dla większości niemożliwe, skupimy się raczej na tym, co można zrobić, gdy egzaminy się zbliżają, a głowa pusta. I gdy występują problemy z zapamiętywaniem informacji, czy też z utrzymaniem właściwego poziomu koncentracji.

Ruszać się

Pierwsza zasada, jaką sami wyznajemy, to że nie warto uczyć się przysłowiowe dwadzieścia cztery godziny na dobę, bo będzie to po prostu nieefektywne. Dużo lepiej jest uczyć się z przerwami, pamiętając o zasadzie, że w zdrowym ciele, jest również zdrowy duch, a więc również umysł. Dlatego najlepszym naszym sposobem na pamięć i koncentrację jest naszym zdaniem nic innego, jak aktywność fizyczna. Potwierdzają to także inni. Jeśli czujesz, że już się meczysz, przestajesz zapamiętywać fakty, których musisz się nauczyć, czy co chwila zerkasz na komputer, aby sprawdzić, co w portalach społecznościowych słychać, lepiej będzie jeśli zrobisz sobie godzinkę przerwy i pójdziesz pobiegać, czy pojeździć na rowerze. Wrócisz odświeżony i będziesz mógł się na nowo skoncentrować na nauce. To sposób, który zawsze działa.

I higiena w trakcie nauki

Koncentrację w trakcie nauki łatwo utracisz, jeśli zamiast siedzieć przy biurku będziesz leżał na łóżku. Podobnie się stanie, jeśli pokój nie będzie przewietrzony. Lepiej wywietrzyć pokój, wyłączyć komputer 9jeśli tyko nie jest ci potrzebny do nauki), aby ci nie przeszkadzał, pościelić łóżko i dopiero siąść do nauki. Dzięki temu jest szansa, że będziesz się uczył dużo sprawniej, przyjemniej a przede wszystkim skuteczniej. A to przecież jest najważniejsze.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *