BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Jaki urządzenie do wyciskania owoców i warzyw wybrać?

Aby mieć możliwość wyciskania soku ze świeżych owoców i warzyw, warto zastanowić się nad kupnem urządzenia odpowiedniego do tego celu. Świeżo wyciśnięte soki dostarczają bowiem naszemu organizmowi całego mnóstwa składników odżywczych, potrzebnych w celu zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Urządzenia do wyciskania soków to przede wszystkim sokowirówki i wyciskarki. Sokowirówka to najpopularniejszy, najprostszy w obsłudze i najtańszy sprzęt tego typu. Sok powstały w wyniku jej użycia jest klarowny, co przekłada się na jego niską jakość. Oznacza to, że ciecz ta zawiera w sobie mniej witamin oraz substancji odżywczych niż w przypadku soków gęstszych. Ponadto sok ten należy spożywać zaraz po wyciśnięciu, ponieważ może ulec szybkiemu napowietrzeniu, co również skutkuje obniżeniem zawartości wartości odżywczych. W przypadku wyciskarki do soków wygląda to trochę inaczej. Sok przygotowany przy pomocy wyciskarki nie jest klarowny, zawiera więc cząsteczki owoców lub warzyw (w zależności od tego, z jakich składników postanowimy taki sok wycisnąć). Wyciskarka do soków preferowana jest do użytku domowego, podczas gdy sokowirówki bez większego problemu można używać także w lokalach gastronomicznych ze względu na możliwość nieprzerwanego wyciskania soku z dużej ilości owoców i warzyw.

Wyciskarka do cytrusów, jak już sama nazwa wskazuje, umożliwia przygotowywanie soku z pomarańczy, cytryn, mandarynek itd. Taki sok ma w sobie niemal wszystkie wartości odżywcze zawarte w cytrusach. Przy zakupie tego urządzenia należy jednak pamiętać, że jedyne produkty, z jakich może zostać wyciśnięty sok, to wyłącznie cytrusy.
Nad wyborem urządzenia warto się więc chwilę zastanowić a najlepiej zasięgnąć porady specjalisty.

W zależności od prowadzonego trybu życia czy preferencji dotyczących wyciśniętego soku, każdy może dokonać wyboru urządzenia wedle swoich potrzeb. Należy przede wszystkim zastanowić się nad kwestią klarowności soków. Jeśli bardzo zależy nam na zdrowiu, warto pokusić się o kupno wyciskarki, która umożliwia przygotowywanie cieczy gęstych, a co za tym idzie – bogatszych w witaminy.

Powyższy tekst powstał na podstawie zestawienia wyciskarek do soków opublikowanych na https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-jednoslimakowe

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *