BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Ulubieńcy przyszłości – pigmenty mineralne

W kosmetyce pigmenty mineralne zaczęły cieszyć się ogromnym powodzeniem z uwagi na ich jakość oraz wydajność. Są to substancje o właściwościach barwiących w skład tych produktów wchodzi m.in. Iron oxide zwany tlenkiem żelaza i występuje w kolorze żółtym, czerwonym i czarnym jako pigment matowy, ultramarine zwany ultramaryn otrzymywany jest w laboratorium, nadaje on barwy cieniom, podkładom, pudrom i cieniom do powiek.

Pigmenty mineralne docenią posiadaczki cery alergicznej, atopowej oraz naczynkowej. W procesie regeneracji cery wspomagają składniki tlenek cynku i dwutlenek żelaza, które pomagają zwalczać problemy z trądzikiem. Dodatkowym plusem składu pigmentów jest ich ochrona przeciwsłoneczna UVB/UVA. Przy cerach skłonnych do błyszczenia, nadmiernie się przetłuszczających doskonale sprawdzają się tu właściwości matujące, jest to zasługa głównie krzemku i glinki kaolinowej. Jest to wyjściem nie jednej kobiety z problemu jakim są problemy skórne, które niejednokrotnie wiążą się z zaleceniem lekarskim o nie stosowaniu różnego rodzaju szkodliwych składników w kosmetyce.

Zalet pigmentów jest naprawdę sporo, dopasowując jednocześnie do danego typu cery odpowiedni produkt. Do najważniejszych z nich należy niewątpliwie cena za którą w parze idzie wydajność. Na wielu blogach możemy przeczytać, że zakupione kosmetyki służą przez kilka dobrych miesięcy przy codziennym ich stosowaniu, a nawet lat w przypadku kosmetyków używanych rzadziej. Ma to związek z tym, iż jak sama nazwa wskazuje pigmenty mineralne są po prostu bardziej napigmentowane, dlatego podczas codziennego makijażu zużywamy ich mniej, nie jak w przypadku zwykłych kosmetyków. Ceny za pigmenty mineralne, też są konkurencyjne, a przy takiej wydajności okazują się bardzo niskie.

Pigmenty mineralne w porównaniu ze zwykłymi kosmetykami cechują się naturalnością, uważane są przez wiele kobiet za kosmetyki zdrowsze dla cery i skóry, właśnie z uwagi na braki drażniących i szkodliwych składników m.in. konserwantów i parabenów, produktów ropopochodnych, sztucznych aromatów i substancji zapachowych, alkoholu, produktów pochodzenia zwierzęcego.

Oferta zakupowa pigmentów mineralnych ma coraz to szersze zastosowania w kosmetyce, kolorystyka produktów również nie stanowi żadnej bariery. Jest to wspaniała alternatywa dla osób ceniących zdrowie, nature, piękny świeży wygląd oraz lekkość. W dobie powrotu do natury kobiety coraz to szerzej rozglądają się za odpowiednikami ich kosmetycznych ulubieńców. Pigmenty mineralne mają przed sobą swietlaną przyszłość.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *