BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Sposoby na podwyższenie poziomu HDL w organizmie

Cholesterol o nazwie HDL posiada korzystny wpływ na stan naszego zdrowia. Pomaga w zwalczaniu miażdżyco-twórczego cholesterolu LDL i jednocześnie sprzyja jego szybszemu rozkładowi w wątrobie. Dlatego warto sukcesywnie podwyższać jego ilości w naszym ciele. Dążąc do zwiększenia poziomu jaki notuje cholesterol HDL, jednocześnie eliminujemy zły cholesterol.

Pierwsza zasada, która pozwala na zwiększenie frakcji dobrego cholesterolu to odpowiednia dawka ruchu. Wystarczy, Sport dotleni on organizm i jednocześnie przyczyni się do zgubienia zbędnych kilogramów. Prawidłowa waga jest ważnym elementem w walce z cholesterolem. Już samo zgubienie zbędnej masy spowoduje automatyczny wzrost poziomu cholesterolu HDL. Najlepszymi ćwiczeniami są te dostarczające duże dawki tlenu do naszego organizmu, wraz z zachowaniem należytego tętna. Uskutecznia to ochronę układu krwionośnego przed rozmaitymi chorobami, a do tego zwiększa pojemność płuc. Również można stosować suplement diety poprawiający cholesterol HDL.

Kolejnym krokiem w trosce o nasze serce jest rzucenie palenia oraz ograniczenie używek takich jak kawa. Alkohol wskazany jest w niewielkich ilościach, a jego najbardziej rekomendowaną postacią jest czerwone wino. Niezwykle istotnym jest również codzienny jadłospis, w którym powinniśmy się wystrzegać tłuszczów trans, szczególnie tych nasyconych, czyli pochodzenia zwierzęcego.

Do diety warto jest włączyć najbardziej bogate w składniki odżywcze oleje tłoczone na zimno, oliwę z oliwek, masło orzechowe bez dodatku cukru. Aby cholesterol HDL wzrósł na odstawkę powinny pójść słodycze, cukier, biała mąka, a sama dieta musi być wzbogacona owocami, warzywami oraz rybami. Aby przyśpieszyć przemianę materii wskazanym jest spożywanie błonnika, w postaci naturalnej, (czyli surowych warzywach i owocach) lub specjalnych suplementów. Co daje wprowadzenie powyższych zaleceń do życia codziennego?

Stosowanie się do powyższych zasad jest najlepszą profilaktyką przed wystąpieniem choroby związanej z układem sercowym, w szczególności z miażdżycą. &nbsp

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *