BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Pamięć i koncentracja – techniki zapamiętywania

Obecnie wiele osób ma problem z tym, by się skoncentrować, na co może mieć wpływ wiele różnych czynników, poczynając chociażby od tego, że może to być przez zwykłe niewyspanie. Dzisiaj tak naprawdę wcale o to nie jest trudno, gdyż czasem wystarczy, że wiemy, że czeka nas na przykład jutro ważny dzień, kiedy zostaniemy wystawieni na próbę i jest wówczas wielce prawdopodobne, że pół noc będziemy się przewracać z boku na bok, niż w końcu zaśniemy. Innym powodem jest równie popularny w dzisiejszych czasach brak ruchu, a w szczególności nieuprawianie sportu.

Ćwiczenia zaś mają ogromny wpływ na to, w jakiej kondycji może być nasza pamięć i koncentracja, dlatego też warto jednak znaleźć trochę czasu na to, by dotlenić nasze szare komórki. Najlepiej zaś to zrobić na świeżym powietrzu, gdzie mamy nieograniczony dopływ tlenu, toteż swobodnie będzie on przepływał z płuc prosto do krwi i mózgu. Oczywiście nie możemy też pomijać faktu, że najlepiej zadbamy o naszą pamięć i koncentrację, jeśli po prostu nie będziemy przestawać przyswajać nowych informacji.

Jest to najlepszy sposób na to, by nasz mógł był cały czas zajęty, a dzięki temu szare komórki nie będą obumierać. Równie ważne jest to, by próbować sobie przypominać stare dobre czasy z możliwie jak najdrobniejszymi szczegółami, dzięki czemu nasze wspomnienia dłużej pozostaną jak żywe, a my przy okazji będziemy mieć lepszą pamięć.

Zróbmy sobie test

Warto więc zrobić sobie taki tekst, czy należymy do osób, które często o czymś zapominają, czy też nie. Dobrym sposobem może być spróbowanie nauczenia się jakiegoś nowego słówka w języku obcym, bądź terminu po polsku, z jakim wcześniej się nie spotkaliśmy. Dobrze będzie w z każdym słówkiem postępować inaczej, kiedy będziemy chcieli się go nauczyć, czyli na przykład w czasie powtarzania pierwszego włączyć muzykę, w czasie uczenia się drugiego, przebywać w zupełnej ciszy itp.

Dzięki temu będziemy mogli rozpoznać, w jakich warunkach nauka idzie nam najlepiej, toteż kiedy będziemy stosować taką metodą, szybciej będziemy przyswajać wiedzę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *