BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Najlepsze sposoby na dziecko niejadka

Dzieci potrafią prawdziwie dać w kość swoim grymaszeniem,  które najczęściej dotyczy jedzenia. Kształtowanie gustu kulinarnego naszego dziecka w dużej mierze zależy od nas, a wpojone w dzieciństwie nawyki, będą odbijać się przez całe późniejsze życie. Jeżeli zaobserwujemy brak apetytu u dziecka, musimy zacząć stosować korzystne sposoby na jego pobudzenie.

Po pierwsze, nie powinniśmy naciskać czy zmuszać dziecka do jedzenia całych porcji. Niech samo zadecyduje jak dużą porcję chce dzisiaj zjeść. Do tego powinniśmy ustalić stałe godziny posiłków – radzą eksperci, leku na niski apetyt na jedzenie u dzieci.

Niech nasze dziecko je tyle ile chce, nie pośpieszajmy go i nie dokładajmy kolejnych porcji na siłę. Jeżeli dziecku po prostu nie smakuje przygotowany obiad, to pomimo całej naszej irytacji powinniśmy uspokoić się i zwyczajnie zapytać, na co ma ochotę.

Pamiętajmy aby nie podawać mu niezdrowych przekąsek  tylko jogurt lub kanapkę. Równie częstym i dość niepokojącym dla rodziców zjawiskiem jest chęć jedzenia tylko jednej potrawy, czasami przez niemal cały tydzień. Taka sytuacja nie jest powodem do niepokoju, a my możemy pocieszyć się tym, że gusta dzieci bardzo szybko się zmieniają.

Jeśli dość często widzisz brak apetytu u dziecka, sprawdzonym sposobem na zwiększenie chęci do jedzenia jest duża dawka ruchu. Spacer, rower, basen, a najlepiej czynności na świeżym powietrzu – każda aktywność pozwoli na pobudzeniu apetytu u maluszka.  W zwiększeniu chęci na jedzenie, na pewno nie zaszkodzi zadbanie o estetykę dań oraz całą oprawę stołu. Kolorowy i zachęcający wygląd jest połową sukcesu, a jego osiągniecie jest możliwe przez zakup zestawu do jedzenia z ulubionym kreskówkowym bohaterem, ciekawy obrus lub ładnie podane jedzenie.

Dobrze jeśli najważniejszy posiłek w ciągu dnia jest spożywany w rodzinnym gronie. Nie powinniśmy pozwalać dziecku na jedzenie przy włączonym telewizorze. Jeśli chcemy uzyskać małą pomoc w przygotowywaniu posiłków, warto zaprosić maluszka do kuchni i zaangażować go w przygotowywanie posiłku, co na pewno wywoła zainteresowanie smakiem dania.

I na koniec porady p. Zawadzkiej, co robić, gdy dziecko nie chce jeść:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *