BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Leczenie migreny – to nie takie proste!

Choroba układu nerwowego

Z różnych chorób układu nerwowego to właśnie migrena jest tą, która występuje najczęściej. Wywołuje ją ogrom różnych czynników, które prócz samego sprawienia, że migrena się pojawiła, mogą także doprowadzić do nadmiernej intensyfikacji jej objawów. Niestety, znalezienie najlepszego remedium na to schorzenie nie jest takie proste i trzeba dobrze poznać sytuację.

Na niektórych jedne leki będą działać świetnie, na innych – mogą zwyczajnie nie mieć żadnego wpływu. Zanim zatem udasz się do lekarza po poradę, musisz sam poznać nieco swoją chorobę. Poczytaj na jej temat, dowiedz się o sposobach leczenia. Obserwuj swój organizm – zauważ, kiedy ataki występują najczęściej oraz są najbardziej intensywne. Dopiero później idź do odpowiedniego gabinetu.

Migrena to choroba, którą leczy się poprzez zastosowanie leków z różnych grup.

Leki na migrenę

Mogą to być tryptany, niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz pochodne alkaloidów sporyszu. Każdy z tych leków ma inne właściwości – przykładowo, to właśnie tryptanów używa się najczęściej do leczenia migreny i innych bólów głowy. Leki te dostępne są jednak wyłącznie na receptę. Ich głównym zadaniem jest zahamowanie przewodzenia czuciowego pierwszej gałęzi nerwu trójdzielnego. Jest to nerw, odpowiadający za odruchy w obrębie oczu oraz oczodołów.

Dzięki swojemu działaniu nie tylko jest w stanie załagodzić ból, ale także wspomóc leczenie objawów towarzyszących– na przykład nudności, wymioty, światłowstręt. Im szybciej tryptany zostaną podane choremu, tym istnieje większa szansa, że naprawdę mu one pomogą. Bardzo ważną rzeczą jest jednak to, że tryptanów absolutnie nie powinno się używać, chcąc załagodzić objawy aury.

6186786217_f136fd53c4_z

Wszystkie skutki niepożądane leków mają charakter łagodny i szybko ustępują. Nie powinno się ich podawać nikomu, kto cierpi na jakiekolwiek choroby serca.

Ich wpływ na naczynia wieńcowe jest niewielki, jednakże statystycznie istotny – takiemu pacjentowi mogłyby jednak bardziej zaszkodzić niż pomóc – przy leczeniu bólu wywołałyby zupełnie inne dolegliwości.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zażywanie leku, którego naturalnego składniki pomagają w zwalczaniu podstawowych objawów migreny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *