BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Krem przeciwzmarszkowy do cery suchej

krem przeciwzmarszczkowy do cery suchej

Cera sucha, jest cerą niezwykle wymagającą. Ze względu na to, iż potrzebuje ona nawilżenia, źle oddziałują na nią chociażby czynniki atmosferyczne. Mowa tutaj o ciepłym powietrze letnim, jak i mroźnym zimą. Zapewnienie takiej cerze odpowiedniej pielęgnacji nie jest łatwe, szczególnie gdy jest ona dodatkowo dojrzała i wymaga również innego działania – przeciwzmarszczkowego.

Jakie wymagania ma cera sucha?

By dobrać idealny krem do skóry suchej i z widocznymi zmarszczkami, trzeba przede wszystkim poznać wymagania takiej cery. Przede wszystkim potrzebuje ona bardzo dogłębnego nawilżenia. Nie może być ono powierzchowne, ponieważ wówczas działanie kremu nie przyniesie odpowiednich rezultatów. Na co dzień wiele kobiet nakłada sobie makijaż, który dodatkowo bardzo często ma działanie wysuszające. Dlatego krem musi działać na zasadzie serum, ma odżywiać głęboko i dawać długotrwały efekt. Taka cera potrzebuje również odpowiedniego natłuszczenia, chociażby w postaci olejków. Choć kremy z nimi zazwyczaj są dość tłuste, przy cerze suchej sprawdzają się doskonale, dając uczucie miękkości skóry.

Jaki powinien być skład kremów do cery suchej?

W kremach do cery suchej i dojrzałej, znajduje się zazwyczaj kilka podstawowych składników. Jednym z nich są wcześniej wymienione olejki. Między innymi oleje z pestek malin czy też z wiesiołka. Na rynku jest mnóstwo olejów, jednak niektóre z nich wykazują także działanie przeciwzmarszczkowe. Dlatego to one powinny być szczególnie przez nas poszukiwane wtedy, gdy borykamy się również z problemem zmarszczek. Nie można również zapomnieć o tak ważnym składniku kremów, jakim jest kwas hialuronowy. Znajduje się on naturalnie w naszym organizmie i bardzo dobrze na niego wpływa. Sprawia, że skóra staje się bardziej miękka i delikatna. Nadaje jej również sprężystości, której skórze suchej zazwyczaj brakuje.
Na rynku jest wiele bardzo ciekawych produktów, które są w stanie pochwalić się nie tylko rewelacyjnym składem, ale także i działaniem. Jednym z nich jest między innymi https://www.pollenaewa.com.pl/nasze-marki/eva-dermo/przeciwzmarszczkowy-krem-na-dzien/. Bazuje on na kilku podstawowych składnikach. Zawiera między innymi cenny kwas hialuronowy. Poza tym ma także w sobie tetrapeptyd, który działa przeciwzmarszczkowo. Nie brakuje również w jego składzie oleju, a mianowicie oleju z rokitnika. Nie tylko wykazuje on działanie nawilżające, ale także przeciwzmarszczkowe. Mocznik, arginina oraz alantoiny, również działają łagodząco i nawilżająco.
Wybierając krem do skóry suchej, który jednocześnie ma być kremem przeciwzmarszczkowym, należy przede wszystkim dokładnie patrzeć na skład. Po jego dogłębnym przeanalizowaniu dopiero można zdecydować, czy dany kosmetyk jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby naszej skóry.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *