BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Depilacja wczoraj i dziś

Fascynujące jest to, jak bardzo zmieniają się kanony piękna. Kiedyś, ludzie, którzy uważani byli za pięknych, dziś pewnie byliby uznani za co najwyżej przeciętnych. Jednym z przykładów na to, jak bardzo zmieniają się kanony jest depilacja. Dziś depilacja laserowa jest na porządku dziennym. Ludzie poszukują coraz to skuteczniejszych metod na to, aby zlikwidować owłosienie na ciele.

Nie dotyczy to oczywiście włosów na głowie, lecz włosów w innych częściach ciała. Tym nie mniej, dziś depilacja laserowa jest normą, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu jakakolwiek depilacja była rzadkością. Warto zauważyć, że nie tylko mężczyźni trzymali się daleko od maszynek, lecz również kobiety niezbyt często się depilowały. Przyczyną tego było prawdopodobnie to, że niedostępna była na przykład depilacja przeprowadzana laserem. Golenie się było uciążliwe, wymagało wiele czasu i wysiłku.

Nie ma co się więc dziwić, że kobiety nie depilowały się zbyt chętnie. Skoro natomiast kobiety nie robiły tego zbyt często, to mężczyźni nie wymagali tego od nich. Tak więc kanon pięknej kobiety nie mówił o tym, że musi być ona wydepilowana. Jeśli natomiast chodzi o mężczyzn, jeszcze całkiem niedawno depilacja w ich wykonaniu była czymś zupełnie abstrakcyjnym. Do dzisiaj uważa się, że mężczyzna powinien być owłosiony, jeśli chce być uznawany za męskiego. Tym nie mniej, dzisiaj dopuszcza się już możliwość depilacji niektórych części ciała przez mężczyzn. Mało tego, depilacja laserowa w niektórych miejscach jest wręcz wskazana. Co więcej, dawniej owłosienie mężczyzn było niezadbane. Dzisiaj natomiast, jeśli mężczyzna jest owłosiony, powinien o swoje owłosienie bardzo dbać. Wydaje się, iż ostatnio powróciła moda na noszenie brody. Jednakże, broda powinna być równo wystrzyżona i zadbana, aby była uznana za modną. Ażeby dobrze wyglądać, mężczyźni powinni również korzystać z odżywek do brody. Natomiast depilacja laserowa powinna być przez nich stosowana na przykład na klacie, gdy owłosienie które się tam pojawia jest zbyt duże.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *