BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Depilacja okolic intymnych – sposób na estetyczny wygląd strefy bikini

W obecnych czasach pozbywanie się zbędnego owłosienia ma całkiem nowe oblicze. Depiluje się nie tylko pachy i nogi, ale praktycznie wszystkie owłosione części ciała. Kobiety depilują ręce, twarz, a także okolice intymne i to w różnym stopniu, od lekkiego zminimalizowania owłosienia do jego całkowitego usunięcia. Zabieg depilacji bikini możemy wykonać zarówno u kosmetyczki, jak i w domowym zaciszu.

Czym jest depilacja brazylijska?

Klasyczna depilacja obejmuje zwykle obszar przekraczający linię bielizny, dzięki temu zyskujemy bardziej estetyczny i atrakcyjny wygląd tych okolic. Wiele kobiet uważa jednak taką depilację za niewystarczającą i dla nich idealnym rozwiązaniem jest depilacja brazylijska. Polega ona na całkowitym usunięciu owłosienia ze wzgórka łonowego, warg sromowych oraz okolic odbytu lub ewentualne pozostawienie cienkiego paska włosów łonowych biegnących przez środek okolic intymnych kobiety. Depilacja ta jest najbardziej bolesna, przez dużą wrażliwość oraz delikatność skóry tego obszaru. Decyduje się jednak na nią bardzo wiele kobiet, jak i mężczyzn. Choć to oczywiście kobiety są częściej korzystającymi z zalet depilacji strefy bikini:

Jaki zabieg u kosmetyczki?

Większość salonów kosmetycznych oferuje depilację okolic bikini woskiem lub laserem. Laserowe usuwanie owłosienia jest kosztowniejsze, jednak mniej bolesne i niestety trzeba je regularnie powtarzać przez dłuższy okres. Tańszą, szybszą i mniej trwałą formą jest depilacja bikini woskiem. Podczas zabiegu kosmetyczka usuwa zbędne włoski za pomocą płynnego wosku, który ciepły zostaje nałożony na skórę, a następnie zerwany w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg niestety może być troszkę bolesny, dla niektórych osób. Plusem depilacji woskiem jest to, że możemy uzyskać kształt owłosienia jaki tylko chcemy. Dla osób z wrażliwą i delikatną skórą gabinety oferują zabiegi depilacji pastą cukrową.

Zabieg depilacji w domowym zaciszu.

Jeśli chcemy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem bikini bez wizyty u kosmetyczki to nie ma problemu. Usunąć włoski możemy w domu jednak początkowo może to być trudne i niestety nie tak dokładne jak w salonie. Do dyspozycji mamy pasty cukrowe, kremy do depilacji lub maszynki do golenia. Te ostatnie są co prawda bezbolesne, jednak podrażniają bardzo naskórek i przynoszą krótkotrwałe efekty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *