BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Na czym polega zabieg zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek to zabieg, który ma na celu nie tylko poprawę wyglądu, ale ma również działanie lecznicze. Dotyczy to szczególnie dużych pękniętych naczyń na nogach. W standardowym przypadku, gdy pękające naczynka dotyczą tylko tak zwanych „pajączków” na twarzy, zabieg wykonuje się zwykle przy pomocy światła laserowego. Na czym dokładnie on polega i na co należy się przygotować?

Na czym polega zabieg zamykania naczynek?

Zabieg zamykania naczynek przy pomocy światła laserowego polega na nakierowaniu wiązki dokładnie na zmienione miejsce. Dzięki temu możliwe jest podgrzanie krwi wewnątrz naczynia. Zostaje ona w ten sposób odparowana. Wyschnięte naczynie wchłania się samoistnie po pewnym czasie. W przypadku niewielkich pajączków proces ten jest zazwyczaj szybki, w przypadku większych naczyń proces ten zazwyczaj jest dłuższy. Choć zabieg zamykania naczynek jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, to jednak istnieją dość istotne przeciwwskazania. Głównym z nich są przyjmowane leki. Wiele osób zapomina o tym, iż preparaty na bazie dziurawca, bergamotki lub innych ziół powodujących nadwrażliwość skóry na światło słoneczne, nie można stosować przed zabiegami z użyciem światła laserowego. Drugim ważnym przeciwwskazaniem jest mocno opalona skóra. W takim przypadku światło lasera nie będzie mogło skupić się na odpowiednim fragmencie, co może spowodować między innymi poparzenie i niepowodzenie zabiegu. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również choroby skóry.

Jak wybierać gabinet przeprowadzający zabieg zamykania naczynek?

Warto wybrać nowoczesny gabinet, w którym znajdują się nowoczesne urządzenia. Dzięki temu można mieć pewność, że czas rekonwalescencji będzie krótki. Warto również sprawdzić, jakie opinie zbiera dany gabinet i czy lekarze posiadają odpowiednie doświadczenie w tego typu zabiegach. Należy także pamiętać, że zabieg nie może być przeprowadzony od razu. W każdym przypadku zamykanie naczynek musi być poprzedzone konsultacją – http://lasercare.pl/pl/zamykanie-naczynek-dla-kobiet.html. Brak takiego postępowania dyskwalifikuje dany gabinet.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *