BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Czym jest karboksyterapia?

Medycyna estetyczna nieustannie rozwija się w celu poprawy naszego wyglądu i dobrego samopoczucia. Karboksyterapia jest zabiegiem, który polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla. W medycynie dwutlenek węgla jest już wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. Początkowo był on wykorzystywany w leczeniu chorób takich jak miażdżyca i cukrzyca, szybko jednak odkryto, że dwutlenek węgla ma również korzystne oddziaływanie jeśli chodzi o wygląd skóry. Zaczęto wówczas wykorzystywać go do walki z takimi niedoskonałościami jak cellulit, rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej, oraz wiotkość i starzenie skóry, a także wypadanie włosów. Zabiegi karboksyterapii są również wykonywane w celu pozbycia się zmarszczek.

Jak działa dwutlenek węgla pod skórą ?

zabiegi-karboksyterapii

Dwutlenek węgla potrafi opóźnić proces starzenia się skóry i poprawia jej kondycję. Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie, reguluje on przepływ krwi. To właśnie dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne.

Dwutlenek węgla podany pod skórę, stymuluje naczynia krwionośne i wymusza produkcje kolagenu. Ma również zastosowanie w rozbijaniu zgromadzonych w organizmie komórek tłuszczowych. Dwutlenek węgla do organizmu wprowadzany jest za pomocą specjalnej aparatury. Wykorzystuje się do tego cienkie igły, za pomocą których wprowadza się go pod skórę pacjenta. Podczas samego zabiegu,, pacjent może odczuwać niewielki ból i rozpychanie pod skórą. Na skórze mogą pojawić się również cienkie linie i uwypuklenia. O długości trwania samego zabiegu decyduje ilość podawanego pod skórę gazu.

Przykładowo redukcja zmarszczek powstałych pod oczami to zabieg trwający około trzech minut, natomiast likwidacja rozstępów na udach może już trwać około piętnastu minut. Aby zabiegi przynosiły najlepsze rezultaty należy wykonywać je w seriach. Początkowo raz w tygodniu, później raz w miesiącu. Jeśli naszym celem jest zlikwidowanie cellulitu, czy też rozstępów, na efekty będziemy musieli poczekać od sześciu do dwunastu tygodni. Jest to dobra metoda, przynosząca niewielkie ryzyko skutków ubocznych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *