BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Dbanie o siebie – czyli jak się depilować

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach bardzo ważna jest troska o siebie na różnych poziomach. W pierwszych kolejności mówimy o troszczeniu się o swoje ciało, a w drugiej o troszczeniu się o własną psychikę. Przyjrzyjmy się tym kwestiom nieco bliżej.

Ciało

Troska o ciało może wyrażać się na wiele różnych sposobów. Jednym z najprostszych jest oczywiście codzienna higiena w postaci mycia się. Innym jest zaś dbanie o wygląd poprzez stosowanie różnych kosmetyków, oraz (to już na końcu) wybieranie odpowiednich ubrań. Nie powinno nas wcale dziwić, że w obecnych czasach coraz więcej osób z taką troską zajmuje się swoim wyglądem. W końcu przekłada się to na nasze samopoczucie.

Owłosienie

Problemem estetycznym bezpośrednio związanym z ciałem jest nadmierne owłosienie. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Trzeba jednak jasno stwierdzić, że to właśnie kobiety przywiązują do tej kwestii dużo większą wagę. Po pierwsze, kobiety inwestycją w regularne usuwanie owłosienia. Robią to albo na własną rękę albo udając się do specjalistycznych salonów kosmetycznych. Nie da się ukryć, że choć druga opcja jest droższa to jest jednak znacznie efektywniejsza. Dlatego też cieszy się coraz większym wzięcie. Usuwanie owłosienia to sprawa ważna na poziomie estetycznym i dobrze jest w niej oddać się w ręce specjalistów.

Umysłusuwanie owłosienia1

Oczywiście troska o siebie to nie tylko kwestie związane z estetyką ciała. Równie ważne jest dbanie o siebie na poziomie umysłowym. Psychika ma bezpośrednie przełożenie na to czy nam się chce działać i jak jesteśmy zmotywowani. W jaki sposób ludzie o nią dbają? Po pierwsze, korzystają z pomocy profesjonalny psychoterapeutów, którzy pomagają im poradzić sobie z problemami dnia codziennego. Po drugie, pomocni są trenerzy motywacyjni, którzy pomagają określić swoje cele i ustalić priorytety.
Jak widać dbanie i troska o siebie ma dwojaki wymiar: cielesny i umysłowy. Warto pamiętać o tej jakże istotnej dialektyce, bo jest ona ważna również w naszym życiu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *