BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Proces leczenia kanałowego zęba

Leczenie kanałowe jest metodą leczenia praktykowaną od wielu lat przez lekarzy stomatologów. Są to zabiegi polegające na usunięciu zmienionej miazgi zębowej. Zarówno z kanałów zęba, jak również komory. Po wykluczeniu tego z zęba, dentysta wypełnia komorę specjalistycznymi materiałami, które nazwane są po fachowemu gutaperką. Gutaperka jest substancją naturalną. Uzyskuje się ja w bardzo podobny sposób jak kauczuk. Natomiast jest ona znacznie mniej elastyczna niż wspomniany materiał. Gutaperka jest składnikiem, który pozyskiwany jest z roślin. Dokładniej produkowana jest mleczka uzyskiwanego z określonych grup.

Tak więc wykorzystanie jej w stomatologii jest znakomitym pomysłem, ze względu na jej właściwości, jak również doskonałe wypełnienie ubytków zębowych, w postaci kanałów. Jednak jej wprowadzenie odbywa się dopiero po dokładnym oczyszczeniu kanałów zęba, jak również przepłukaniu kanałów. Jeżeli ząb nie jest w tragicznym stanie, leczenie kanałowe może zakończyć się nawet na pierwszej wizycie. Jednakże takich przypadków jest mało, zazwyczaj zęby leczone kanałowo muszą być wcześniej zatrute, zlikwidowany stan zapalny, a często również stomatolog stara się uratować ząb aplikując do niego lekarstwo.

zdjecie-leczenie-zebaJak długo leczenie kanałowe się utrzymuje?

Leczenie kanałowe, jeśli jest wykonane porządnie sprawia, że ząb służy nam jeszcze przez wiele lat. Niestety bardzo ważne jest wykonanie całej procedury leczenia kanałowego. Dlatego w takim przypadku warto jest wybierać znanego, dobrego specjalistę, który zrobi to starannie, bez powikłań.

Wypełnienie kanałów zębowych

Wypełnienie kanałów zęba jest końcowa faza leczenia dentystycznego. Metoda kanałowa jest wykorzystywana wtenczas, kiedy nie ma już innego rozwiązania. Takie wypełnienie ma za zadanie dobrze zabezpieczyć wydezynfekowane, i wypełnione kanały. Kanały powinny być wypełnione gutaperką w całości. Tak samo końcowa plomba musi być szczelna i dokładnie wykonana, aby nie dostało się do niej powietrze, a tym bardziej bakterie. Lekarze bardzo często chcąc zweryfikować prawidłowość wykonanych kanałów, zlecają wykonanie prześwietlenia, bądź sami je wykonują w gabinecie dentystycznym.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem zabiegu na stronie kliniki oferującej leczenie kanałowe w Krakowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *