BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Czy warto w dorosłym wieku zakładać aparat na zęby?

Czy aparat na zęby można nosić w każdym wieku? Czy w przypadku osób dorosłych efekty leczenia są gorsze niż u dzieci? Co warto na ten temat wiedzieć?

Aparat na zęby u dorosłej osoby

Do niedawna aparatów na zęby nie chciał nosić nikt. Dzisiaj są jednak modnym gadżetem. Coraz częściej decydują się na nie nawet osoby dorosłe. W końcu niezależnie od wieku warto dbać o piękny i zdrowy uśmiech. Samo założenie aparatu na zęby wiąże się nie tylko z kwestiami estetycznymi, ale pomaga zachować na dłużej zachować zdrowe zęby.
W przypadku leczenia ortopedycznego w zasadzie nie ma ograniczeń wiekowych. Warto jednak wiedzieć, że w momencie prawidłowego ustawiania gryzu potrzebna jest też przebudowa kości, która u dojrzałych osób może przebiegać nieco wolniej. Poza tym leczenie ortodontyczne u osób dorosłych  poza korektą estetyki ma na celu umożliwienie stomatologowi dalszej pracy. Do takich procedur zalicza się m.in. odtworzenie miejsca po zębie czy zamknięcie luki po usuniętym już zębie.

Aparaty na zęby cieszą się coraz większą popularnością, dlatego też dostosowuje się je do potrzeb pacjentów. Poza klasycznymi aparatami z metalowymi zamkami stosuje się też aparaty ceramiczne dostosowywane do kolorystyki zębów. Ciekawym rozwiązaniem są też aparaty językowe, w przypadku których zamki montowane są na wewnętrznej stronie zębów. Pozostają więc w zasadzie niewidoczne.

Dla kogo nie jest przeznaczony aparat na zęby?

Przeciwwskazaniami do zakładania aparatów ortodontycznych są alergie na stopy metali, choroby przyzębia oraz choroby miazgi zęba. Kiedy pacjent jest uczulony na nikiel to powinien wcześniej poinformować o tym lekarza. Wówczas wybiera się aparat wykonany z innego rodzaju materiału. Przed założeniem na zęby zamków trzeba oczywiście również wykonać kilka czynników przygotowujących. Dentysta powinien zrobić też przegląd i czyszczenie zębów, w którego skład wchodzą piaskowanie oraz skalling. Przedtem trzeba również zlikwidować ewentualne ogniska próchnicy i wymienić nieszczelnie wypełnienia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *