BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Sposoby na uporanie się z rozstępami

Mało jest na świecie osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet, których ciała nie miałyby nawet najmniejszych rozstępów. Są one bowiem w pełni naturalnymi znakami, które pojawiają się na naszej skórze wskutek szybkiego wzrostu w latach młodości, przybrania na wadze, zajścia w ciąże lub po prostu dojrzewania. Kilka małych blizn, które z czasem stają się praktycznie nie widoczne to dla większości z nas niezbyt duży problem, do którego z łatwością można się przyzwyczaić. Jednakże, gdy ogromne partie naszego ciała są poznaczone czerwonymi bliznami, które można nawet wyczuć w dotyku, możemy stracić poczucie własnej wartości, co będzie oddziaływało na nasz sposób życia i funkcjonowania wśród społeczeństwa. Z tego też powodu nie ma nic dziwnego w tym, że wielu z nas poszukuje sposobów na całkowite usuwanie rozstępów lub chociaż zmniejszenie ich nieestetycznych objawów.

Napędza to rynek, który w odpowiedzi na podobne zapotrzebowania, wytwarza w ostatnich czasach mnóstwo środków, których celem jest właśnie usuwanie rozstępów z różnych części ciała. Mamy więc całe półki z kremami, balsamami i specjalistycznymi produktami do masażu, który należy wykonywać systematycznie w otoczeniu domowym. Jednakże kosmetyki to zaledwie wierzchołek góry lodowej, gdyż liczba różnorakich zabiegów jest naprawdę ogromna. Jednym, któremu bez wątpienia warto się przyjrzeć bliżej z pewnością jest laserowe usuwanie rozstępów.

Jak podkreślają eksperci, to rozwiązanie będzie znacznie skuteczniejsze niż ciągłe wcieranie i wklepywanie balsamów, gdyż trafia bezpośrednio do odpowiednich partii skóry, co pozwala na choć częściowe gojenie się krwawoczerwonych blizn, które szpecą nasze uda i brzuch. Prawdą jednak jest, że jeśli zdecydujemy się na laserowe usuwanie rozstępów trzeba będzie niestety przygotować się na towarzyszący zabiegowi ból.  Jednakże, jeżeli zniknięcie rozstępów ma znacząco w korzystny sposób wpłynąć na nasze samopoczucie i stopień pewności siebie warto rozważyć każdą, dostępną na ogromnym rynku opcję.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *