BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Rodzaje infekcji pochwy

Czynniki takie jak:

  • przebycie terapii antybiotykowej,
  • nieodpowiednia dieta,
  • przypadkowe kontakty seksualne,
  • brak higieny intymnej
  • a także zmiany w obrębie produkcji odpowiedniej ilości estrogenów

powodują powstawanie infekcji pochwy. Intymne dolegliwości nie mogą być bagatelizowane, a powodem są różne groźne powikłania wynikłe z zaniechania leczenia.

Objawy chorób intymnych i diagnozy

Aby móc skutecznie walczyć z infekcjami, należy najpierw określić objawy, jakie obserwujemy w swoim organizmie. Zapalenie pochwy o charakterze bakteryjnym objawia się poprzez swędzenie w miejscach intymnych, odczuwanie pieczenia oraz poprzez pojawianie się upławów o charakterystycznym zapachu oraz żółtawym odcieniu. Pełny opis objawów dostępny na stronie http://www.albothyl.pl/infekcje-intymne.html.

Z kolei grzybica pochwy posiada swe charakterystyczne oznaki w postaci białej wydzieliny, która zapachem przypomina drożdże. Chorobie towarzyszy uczucie suchości w pochwie, ponadto obserwuje się obrzęk warg sromowych i swędzenie.

Kolejna choroba objawiająca się bardzo charakterystycznym rodzajem upławów to rzęsistkowica. Upławy przyjmują postać szarawych wydzielin, oprócz tego odczuwa się ból w trakcie stosunku a także pieczenie i swędzenie. Pomimo dyskomfortu, jaki powodują objawy wszystkich wymienionych wcześniej chorób, o wiele gorszymi zdają się być schorzenia bezobjawowe. Występowanie chlamydiozy jest najczęściej niezauważalne – brak oznak odnotowuje się u około 75 % procent zarażonych. Jeżeli nie jest leczona, może doprowadzić do bezpłodności, zwiększenia ryzyka ciąży pozamacicznej oraz różnego rodzaju zapaleń.

Waga higieny intymnej miejsc krocza

Chcąc uniknąć podatności na infekcje intymne, należy przestrzegać paru zasad higieny. Ważnym jest zarówno wybór odpowiednich kosmetyków jak i przewiewnej i wygodnej bielizny. Należy unikać przygodowych kontaktów seksualnych oraz zadbać o leki profilaktyczne. Należą do nich globulki dopochwowe, przepisywane przez lekarza lub stosowane na własną rękę. Ich zaletą  jest dbanie o środowisko pochwy przy jednoczesnym zwalczaniu infekcji, a także efektywne działanie poprzez trafienie w samo centrum źródła danego schorzenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *