BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Niebezpieczne konsekwencje zaniedbania nadżerek

O nadżerce słyszała zapewne każda kobieta bez względu na wiek, ale często posiadając na jej temat niewielką wiedzę albo ją bagatelizuje, albo choroba budzi strach. W rzeczywistości wszystko sprowadza się do odpowiednio wczesnego zadbania o swoje zdrowie i udania się na profilaktyczne badania, a ani nadżerka nie stanie się problematyczna, ani jej leczenie sprowadza się to do analogicznych kontroli stomatologicznych.

Wizyta u dentysty raz na kilka miesięcy sprawia, że można nigdy nie odczuć bólu zębów i zachować je zdrowe do późnej starości. Systematyczne kontrole ginekologiczne pozwalają wykrywać nadżerkę we wczesnym stadium i leczyć ja za farmakologiczne.

Metody leczenia nadżerki

Leczenie nadżerki może mieć różne formy i jest uzależnione od stopnia zaawansowania zmian w błonie śluzowej. Młodej dziewczynie, która jeszcze nigdy nie rodziła dzieci lekarz może zaordynować specjalne przeciwzapalne globulki dopochwowe na nadżerkę, które w szybki sposób zlikwidują ognisko. W stadiach bardziej zaawansowanych wymagane są metody bardziej drastyczne polegające na niszczeniu zmienionych komórek za pomocą prądu, lasera albo płynnego azotu.

Wypalanie lub zamrażanie bywa bardzo efektywne jednak w przeciwieństwie do leków niszczona w ten sposób nadżerka goi się dość długo i niekiedy, chociaż stosunkowo rzadko, mogą się też pojawiać komplikacje. Po zabiegu nie wolno uprawiać seksu ani stosować środków antykoncepcyjnych o charakterze fizycznym. A każde krwawienie, pieczenie czy pobolewanie należy skontrolować u lekarza.

lekarstwa medyczne na choroby kobiece
Pigułki przeciwgrzybiczne dla kobiet mogą wesprzeć organizm w walce z nadżerką.

Konsekwencje zaniedbania

Chociaż opisy metod leczenia wywołują nieciekawe wizje w umysłach pacjentek to w rzeczywistości nie są takie strasznie i nie bolą. Unikanie wizyty u lekarza i wyleczenia nadżerki może jednak zaprocentować poważnymi konsekwencjami. Do tych najbardziej zaawansowanych już w V stadium zalicza się obecność komórek nowotworowych.

Ponieważ nadżerka nieleczona w konsekwencji może prowadzić do powstawania raka szyjki macicy, a badanie cytologiczne nie zawsze jest skuteczne w takich przypadkach wykonuje się również badanie histopatologiczne zmienionego fragmentu nabłonka, związane z koniecznością pobrania wycinka.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *