BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Kto powinien wybielić zęby? Ekspert odpowiada.

Są ludzie, którzy nie mając tak naprawdę powodu, decydują się na wybielenie zębów korzystając z różnych metod czy to samodzielnych czy u stomatologa. Na wybielanie godzą się jednocześnie osoby, które mają wyraźne problemu z kolorem swoich zębów, a niekiedy nawet i ci obawiając się czegoś, rezygnują z tego zabiegu, nawet gdyby miał on polegać na zastosowaniu domowych sposobów. Ludzie są w tej kwestii bardzo różni. Dlatego warto wspomnieć, dla kogo tak naprawdę jest to wybielanie zębów.

Kto powinien

Na wybielenie swoich zębów powinien zdecydować się przede wszystkim ten, kto ma wyraźne problemy z barwą swoich zębów. Niektórzy problem ten mają od urodzenia, inni borykają się z nim od niedawna. Tak naprawdę każdy z nas kiedyś może spodziewać się takich zmian, gdyż przebarwienia na zębach często powstają na skutek spożywania coli, kawy czy nawet herbaty. Napoje te tworzą osad, który prezentuje się na zębach w ten właśnie sposób. Na wybielenie swoich zębów powinna zdecydować się osoba, która z tego powodu nie może spoglądać w lustro, wciąż krytykuje swój wygląd, nie może siebie takie zaakceptować.

Jeżeli ktoś zaniża przez to swoją samoocenę, to powinien udać się na taki zabieg, który jest bezbolesny, a wróży pożądane efekty. Warto również, by na profesjonalne wybielenie swoich zębów zdecydowały się osoby publiczne, te które dążą do wielkiej kariery i sławy, bo po części zęby są ich wizytówką. Tym bardziej jeżeli problem jest naprawdę intensywnie wyraźny.

Kto nie powinien?

Wybielać zębów nie powinny osoby, które mają naturalnie ładne zęby, a tylko wydaje im się że jest inaczej. Poza tym nie ma sensu wybielać zębów, jeżeli problem nie jest zbyt widoczny. Z jednej strony wybielanie jest doskonałym rozwiązaniem i skutecznym, z drugiej zaś nieco osłabia płytę zęba. Niektóre metody mogą niszczyć szkliwo. Także nie wszystkim opłaca się decydować na tego rodzaju działania. Na wybielanie na pewno nie powinno sobie pozwalać dzieci, a także osoby starsze. To zabiegi kompletnie nie dla nich.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *