BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Infekcje intymne – wstydliwy problem, czy słusznie

Być może sobie tego nie uświadamiamy, ale infekcje dróg intymnych stanowią dosyć częsty problem. Z czego wynika ta niska świadomość? Jest to bowiem problem, o którym rzadko i niechętnie mówimy. Jeśli już przytrafiła nam się taką przypadłość, to wstydzimy się jej. I o ile o sposobach na przeziębienie czy grypę dyskutujemy dość chętnie, to o tym jak przebiega leczenie infekcji dróg intymnych mówimy raczej niechętnie.

Z czego to wynika?

W dużej mierze z tego, że wciąż jeszcze panuje przekonanie, że na infekcje pochwy zapadają głównie kobiety zmieniające partnerów seksualnych, jak rękawiczki lub też niewłaściwie dbające o swoją higienę. Jest w tym część prawdy. Jednak na infekcje intymne zapadają nawet kobiety, które prowadzą bardzo standardowe życie seksualne u boku jednego partnera, jak też te , które nie prowadzą go wcale jak i kobiety, które bardzo rygorystycznie przestrzegają zasad higieny. Owszem posiadanie wielu partnerów seksualnych w istocie może prowadzić do powstawania infekcji intymnych, ponieważ wiele bakterii, pasożytów czy grzybów jest przenoszonych drogą płciowa. Bardzo często przyczyną infekcji intymnych jest także niewłaściwa higiena. Więcej szczegółów podano na Albothyl.

Zbyt rzadkie mycie się i podmywanie sprzyja rozwojowi chorób intymnych. Pod hasłem niewłaściwej higieny kryje się także korzystanie ze wspólnych ręczników, gąbek , kąpiele w tej samej wodzie, nie mycie po sobie wanny. Bardzo ważna jest także właściwa higiena podczas miesiączkowania. Korzystanie z tamponów czy zbyt rzadkie wymieniani podpasek również sprzyja rozwojowi bakterii. Jednak to zdecydowanie nie wszystkie przyczyny infekcji intymnych.

Jak już zostało wspomniane również kobiety, które nie rozpoczęły życia seksualnego, jak i kobiety prowadzące usystematyzowane życie u boku jednego partnera borykają się z infekcjami intymnymi. Tutaj przyczyną może być między innymi zaburzenie miesiączkowania, przebyte zabiegi ginekologiczne, poronienie czy antybiotykoterapia. Jednym słowem wszystkie te czynniki, które zaburzają naturalną florę bakteryjna. Również nadmierna lub niewłaściwie higiena prowadzona może prowadzić od infekcji pochwy.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *