BeautyStar.pl – i ty bądź gwiazdą mody i urody!

Czy apteki internetowe wreszcie są godne zaufania?

Jeszcze kilka lat temu powszechne były opinie o oszustach, którzy prowadząc różnego rodzaju sprzedaż w Internecie nastawiają się wyłącznie na zysk i nie liczą się ze skutkami i konsekwencjami ponoszonymi przez klientów. W obecnych czasach stawia się jednak coraz częściej na jakość, a ogromna konkurencja sprawia, że sprzedawcy nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek odstępstwa od normy. Czy to jednak oznacza, że jesteśmy bezpieczni?

Nawet w teoretycznie najpewniejszych i sprawdzonych sytuacjach warto zachować przynajmniej odrobinę zdrowego rozsądki. Apteki internetowe to miejsca, którym z całą pewnością można zaufać, pod warunkiem, że nie działają one na zasadach, które wydają się być co najmniej nienaturalne. Każda powinna posiadać wyraźnie napisaną politykę zakupu oraz jego zwrotu i najlepiej legitymować się danymi adresowymi. Dobrym przykładem jest apteka Świat Leku, która należy do hurtowni farmaceutycznej i ma jasno określony regulamin.

Nie oczekujmy, że internetowy biznes pozwala na oferowanie produktów w cenach niższych o 80 i więcej procent.

Owszem, tania apteka internetowa to nic nadzwyczajnego i można, a nawet powinno się oczekiwać, że ceny w niej będą niższe, niż w naszej aptece stacjonarnej, jednak nie może to zakrawać na absurd, którego niestety w Internecie można doświadczyć.

Nie łudźmy się, że ktoś zaoferuje nam leki, które do tej pory kupowaliśmy w cenie około 200 złotych, nagle za 50 złotych. Jeśli nie będziemy zbyt łasi na oszczędności, to ryzyko nieudanej transakcji spada do ułamka procenta.apteka

Przed zakupem leku w internetowej aptece, skonsultuj się z opiniami użytkowników

Jeśli jednak przeraża Was ilość aptek jakie znaleźliście w sieci i nie wiecie, na którą z nich się zdecydować, to najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie opinii, jakie krążą w sieci. Specjalne serwisy internetowe istnieją właśnie w tym celu, aby wskazywać najlepsze sklepy i apteki, gwarantujące pomyślność transakcji.

Warto czytać komentarze na stronach samych aptek, a może skorzystać z porady znajomych, którzy dokonywali już takiej transakcji. Często można spotkać się z sytuacją, że dana apteka zdobyła nawet różnego rodzaju wyróżnienia związane z obsługa klienta, a to już wyraźny znak, że cały proces zakupu przebiegnie pomyślnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One thought on “Czy apteki internetowe wreszcie są godne zaufania?”

  1. Ja tam zawsze ufałem internetowym aptekom i jestem przekonany, że udało mi się dzięki temu zaufaniu trochę oszczędzić. Niby płaci się za przesyłkę, ale część aptek wprowadza wysyłkę gratisową przy większych zamówieniach. Zależy też kto czego potrzebuje i ile pieniędzy zostawia na chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *